Başkanın Mesajı


Değerli Paydaşlarımız,

‘’Birlikte Büyüdük, Birlikte Başardık.’’

1968 yılında Onursal Başkanımız Sayın Hasan Faydasıçok tarafından kurulan Hasçelik şirketimiz ile bu yıl 50. yılımızı kutluyoruz. 50 yıldır Türk sanayisine siz değerli paydaşlarımızla birlikte hizmet verdiğimiz için gururluyuz.

50 yıllık geçmişimizde edindiğimiz deneyim ve birikimlerimiz ile ülkemize, toplumumuza, çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza faydalı olmak amacıyla değerlerimizden hiçbir zaman taviz vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu gün Faydasıçok Holding çatısı altındaki bağımsız şirketlerimizin her biri, kendi alanlarında uzmanlaşarak gelişiyor. Tüm dünyada Türk markalarının desteklenerek “Türk Malı” imajının ve Türkiye’nin itibarının güçlendirilmesini hedefleyen Turquality programına Hasçelik markamız ile dahil olduk.

Ayrıca, tüm dünyada uluslararası ticaretin prestij sembolü sayılan ‘’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ aldık. Bu statü ile gümrüklerde ve vergilendirmede çeşitli ayrıcalıklar elde ederek uluslararası ticaretimizi daha güçlü adımlarla sürdüreceğiz.

2017 yılında Füzyon projemiz ile tüm iş süreçlerimizi gözden geçirdik elle tutulur, etkin ve performansı ölçülebilir bir yapıda devreye aldık.

‘Fark yaratmak’ ve ‘rekabetçilik’ anlayışıyla faaliyet gösterdiğimiz alanlardaki değişim, gelişim ve yenilikleri takip ediyoruz. Holdingimizin amiral gemileri olan mühendislik çeliği üretim şirketlerimiz Hasçelik ve Hasparlak’ın geleceğini otomotiv sanayinde görüyoruz. Bu bakış açısıyla standartlarımızı yükseltiyor, katma değeri yüksek üretime odaklanıyor ve tüm destekleyici planlarımızı bu çerçevede yapıyoruz.

Endüstri 4.0’ın konuşulduğu bu dönemde sürdürebilir sonuçlar almak için dijital dönüşüm projemiz olan ‘’Has4steel Dijital Dönüşüm Projesini’’ başlattık. Projemiz ile global dijital rekabet ortamındaki iş getirilerimizi gerçek zamanlı ve doğru verilere dayanarak tahmin edebileceğiz, simüle edebileceğiz ve kararlarımızı daha sağlam temellere dayandırarak verebileceğiz. Etkileşimde olduğumuz tüm paydaşlarımızı, cihazlarımızı ve iş ağlarımızı birbirine bağlayarak iş modellerimizi yeniden şekillendirecek ve kaynaklarımızı daha verimli bir şekilde yönetebileceğiz.

50 yıldır olduğu gibi bu yıl da gücümüze güç katarak çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. Elli yıldır hiçbir koşulda emeğini eksik etmeyen özverili çalışanlarımıza ve bu yolda bizimle birlikte yürüyen tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla.Adnan Naci FAYDASIÇOK
Faydasıçok Holding
Yönetim Kurulu Başkanı